Politiets Fellesforbund (PF) avsluttet i dag et vellykket landsmøte. – Jeg har store forventninger til at dialogen med justisministeren fører fram, sier Unio-leder Anders Folkestad.
PFs landsmøte satte store og viktige tema på dagsorden, blant annet i en livlig politisk debatt der Siv Jensen presenterte Fremskrittspartiets tiltakspakke for politiet.
Landsmøtet har vist fram en konsolidert organisasjon som har diskutert framtidens politirolle, ressurssituasjonen og ikke minst lønns- og arbeidsvilkår.
Anders Folkestad understreket i sin tale til landsmøtet at det kunne være langt mellom stor oppmerksomhet i media og konkrete resultat for medlemmene:
– Jeg setter min lit til dialogen som nå er etablert mellom PF og Storberget, og jeg forventer at regjeringen tar ansvar. Samtidig oppfordrer jeg landsmøtet til å tenke igjennom hvordan offensive forventninger kan landes i form av en enighet som flere parter kan være fornøyd med, påpekte Folkestad.
Les også landsmøtets resolusjon om lønn på PFs nettsider
Skrevet 14.11.2008